Wiza i przepisy celne

Wszystkich obywateli polskich obowiązuje ruch wizowy.
Wiza egipska nie jest obowiązkowa dla turystów wybierających się do Sharm el Sheikh, Taby i Dahabu. Na terenie Półwyspu Synaj można korzystać z bezpłatnej wizy egipskiej SINAI ONLY.Bezpłatna wiza wydawana jest na lotnisku, po podejściu do odprawy paszportowej.

 

Z bezpłatną wizą skorzystać mogą Państwo z następujących wycieczek: Jerozolima, Petra, Góra Mojżesza, Klasztor św. Katarzyny, Ras Mohammed Rejs, Wyspa Tiran, Nurkowanie, Ras Mohammed (autobusem), Safari Abu Galum, Quady, Safari na wielbłądach, Super Safari, Kolorowy Kanion, Aquapark , Delfinarium, Pływanie z delfinami, Łódź podwodna, Łódź ze szklanym dnem.

 

Płatna wiza niezbędna jest, jeśli chcą Państwo skorzystać z następujących wycieczek: Kair i Luksor . Wizę turystyczną otrzymujemy na lotnisku w Sharm El Sheikh po opłaceniu 25 USD . Wiza turystyczna wystawiana jest na 30-dniowy pobyt, natomiast paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Do Egiptu wwieźć można: 2 litry alkoholu, 200 szt. papierosów i 25 cygar.

Zabronione jest wywożenie jakichkolwiek fragmentów rafy koralowej Morza Czerwonego.

W ciągu 48 godzin od przylotu można dokonać zakupów w sklepach wolnocłowych na terenie Sharm el Sheikh. Sklepy Duty Free znajdują się w centrum miasta Naama Bay i w Old Market .